Proje Adı: Aşağı Ganj Kanal Sistemi’ne Ait Sulama Altyapısının Rehabilitasyonu ve Modernizasyonu için Etüt ve Yeniden Projelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ülke: HİNDİSTAN

Finans Kaynağı: Dünya Bankası

Ortaklar: Eptisa Servicios de Ingineria SA (İspanya), Cingral (İspanya), PKS Engineering (Hindistan)

Etiketler: Hindistan, Dünya Bankası, Sulama, Etüt, Proje, Yeniden Projelendirme, Kanal

Danışmanlık hizmetlerinin amacı ana dağıtıcı kanallar ve ilk 500 metreye kadar yan dağıtıcı kanallar dahil olmak üzere Aşağı Ganj Kanalı’nın, Paralel Aşağı Ganj Kanalı’nın, Farrukhabad Sekonder Kanalı’nın ve Bewar Sekonder Kanalı’nın rehabilitasyonu ve modernizasyonu için etüt çalışmalarının yürütülmesi ve projelerin hazırlanmasıdır. Ayrıca km 63.65’de Ana Ganj Kanalından ayrılıp 55. Kilometrede Machaua dağıtıcı kanalına katılan Machaua besleyici kanalı için de etüt ve proje hizmetleri sunulacaktır. Danışmanlık hizmetlerinin kapsamı aşağıdaki gibidir:

(i) Mevcut verilerin, tasarımların, çalışmaların, tasarım rehberlerinin ve açıklamaların gözden geçirilmesi ve ilk saha ziyaretlerinin yapılması.
(ii) Su Tahsisat Planı’nın hazırlanması
(iii) Etüt çalışmaları
(iv) Planlama ve ekonomik & mali analizler dahil olmak üzere projelendirme / yeniden projelendirme çalışmaları
(v) Kanal kaplamaları ve otomasyon sistemleri için ihale dokümanlarının hazırlanması

Temelsu tarafından bu Proje için sağlanan uzmanlar anahtar personeller olup kanal kaplama ve kanal otomasyonu konularından sorumludurlar. Kanal kaplamadan sorumlu uzman saha ziyaretleri ile desteklenecek şekilde mevcut verilerin ve tasarım rehberlerinin gözden geçirilmesi konularında hizmet vermiş olup çizimler ve ihale dokümanları dahil olacak şekilde detaylı bir tasarım raporu hazırlanmış ve İşveren’e sunulmuştur.

Kanal otomasyonundan sorumlu uzman mevcut veriler ile halihazırdaki iletişim metotlarının gözden geçirilmesi konularında görev almıştır. Hint Standartları uyarınca yeni bir tasarım yapılmış olup, ihale dokümanları dahil olmak üzere detaylı bir tasarım raporu İşveren’e sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir