Proje Adı: SU ALTYAPISI MODERNİZASYONU PROJESİ II. AŞAMA (WIMP II) KAPSAMINDAKİ SU TEMİN SİSTEMLERİNİN REHABİLİTASYONU İÇİN İNŞAAT KONTROLLÜĞÜ MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

Ülke: GÜRCİSTAN

Finans Kanynağı: Avrupa Yatırım Bankası

ETİKETLER: Gürcistan, Avrupa Yatırım Bankası, AYB, Su Temini, Kontrollük

Projenin ayrıntılı anlatımı:
Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından finanse edilen Su Altyapısı Modernizasyonu Projesi II (WIMP II) kapsamında sunulacak müşavirlik hizmetleri, su temin sistemlerinin rehabilitasyonu inşaat işleri için kontrollük hizmetlerini içermektedir. İnşaat işleri FIDIC 2010 Kırmızı Kitap tipindeki sözleşmeler kapsamında yürütülmektedir.

Müşavirlik hizmetleri kapsamında genel olarak Gürcistan’ın çeşitli bölgelerinde bulunan 18 farklı su temin alt projesinin inşaat kontrollüğü çalışmaları öngörülmüştür. Bu alt projelerin teknik bileşenleri; su çıkarma tesisleri, filtrasyon tesisleri, pompa ekipmanları, iletim boru hatları, rezervuarlar, içme suyu arıtma tesisleri ve dağıtım şebekeleri gibi yapıların bir karışımından oluşmaktadır. Bu 18 farklı inşaat sözleşmesi coğrafi olarak 3 gruba ayrılmış olup her grubun başında bir FIDIC Mühendisi bulunacaktır.

İnşaat sözleşmelerinin toplam bedeli 49 milyon Avro’dur.

TEMELSU Tarafından Sağlanan Hizmetler:
• Başlangıç Tarihi Öncesi Hizmetler
• Ana İnşaat Kontrollüğü Hizmetleri
• Test, Devreye Alma ve Kabul Hizmetleri
• Kusur Sorumluluk Dönemi Hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir